15. NIEDZIELA ZWYKŁA 14 LIPCA 2019

1) Dziękujemy Oo. Oblatom za skierowane do nas Słowo. Po każdej Mszy św. można nabyć u Ojców kalendarze misyjne, z których dochód przeznaczony będzie na działalność misyjną Misjonarzy Oblatów.

2) Za tydzień po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych.

3) W niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 15.00, są natomiast wieczorne Msze św. o godz. 18.30 i 20.30. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 17.00 do 18.30, oraz w czwartki i soboty od 9.30 do 12.00.

4) W lipcu i sierpniu adoracja Najświętszego Sakramentu trwa do godz. 22.00 (od poniedziałku do soboty), w czwartki do północy.

5) W okresie wakacyjnym spowiedź w dni powszednie tylko przed Mszą św.

6) Są jeszcze wolne intencje w dni powszednie rano w lipcu i sierpniu.

7) W zeszłym tygodniu na cele remontowe zebraliśmy 5400 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

9) Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznej podróży, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.

12. NIEDZIELA ZWYKŁA 23 CZERWCA 2019 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1) Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do Uroczystości Bożego Ciała i procesji: Panu Beniowi, Państwu Justynie i Mirosławowi Tecławom, Panom: Markowi Lehmannowi, Krzysztofowi Gryglowi i Darkowi Gruszce za przygotowanie ołtarza przy kościele; Państwu Szczotkom za udostępnienie miejsca i przygotowanie drugiego ołtarza; Pani Annie Jaworskiej za sprzątanie kościoła; Siostrom: Sylwanie i Michali za ułożenie kwiatów i pieczę nad dziewczynkami sypiącymi kwiatki oraz Parafianom za udekorowanie domów. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom: Rycerzom Kolumba, Siostrom zakonnym, Paniom niosącym feretrony, Pani organistce, ministrantom oraz Parafianom.

2) W oktawie Bożego Ciała Msza św. o godz. 18.30, po niej nabożeństwo czerwcowe wraz z procesją. Dzisiaj (w niedzielę) procesja po Mszy św. o godz. 11.00, a nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.10. Zakończenie oktawy w naszej parafii w czwartek. Od piątku nabożeństwa czerwcowe o godz. 18.10.

3) W przyszłą niedzielę będziemy gościć misjonarza z Kamczatki – ks. Mariusza Koluczka, który skieruje do nas Słowo i będzie zbierać ofiary na potrzeby misyjne.

4) W poniedziałek, 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5) W piątek, 28 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Centralne obchody w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana na Jeżycach pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Gądeckiego. Msza św. o godz. 18.00, po niej procesja eucharystyczna. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6) W piątek przypada również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Prosimy Was o modlitwy.

7) W sobotę, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca w ten dzień przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Świętej.

8) Błogosławieństwo dzieci jednorocznych z miesiąca czerwca w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30.

9) Caritas Archidiecezji Poznańskiej zachęca do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Lourdes Osób Starszych, Chorych, Niepełnosprawnych i ich Opiekunów w terminie od 6 do 10 maja 2020 roku. Zapisy od 1 czerwca do 15 grudnia br. Cena 1840 zł i 230 euro. (Podróż samolotem). Więcej informacji na plakacie.

10) Zachęcamy do udziału w 85. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 6 lipca spod Katedry Poznańskiej. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej www.pielgrzymka.archpoznan.pl

11) W zeszłą niedzielę na Szkoły i Uczelnie Katolickie zebraliśmy 562 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

12) W okresie wakacji ks. Proboszcz odwiedzi chorych w sierpniu.

13) Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę czy herbatę oraz coś słodkiego.

14) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny. Można nabyć również książkę ks. Łukasza po każdej Mszy św.

15) Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznej podróży, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ TRÓJCY 16 CZERWCA 2019 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1) W czwartek, 20 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę. Procesja centralna wyruszy z kościoła Bożego Ciała o godz. 10.00. Procesja parafialna w tym roku będzie współorganizowana z parafią Chrystusa Sługi. O godz. 16.30 rozpoczniemy nieszporami, po których ok. godz. 17.00 wyruszy procesja eucharystyczna. Trasa będzie przebiegać ulicami Jarochowskiego, Palacza i dotrze do kościoła Chrystusa Sługi. Prosimy panie i panów o przygotowanie sztandarów i feretronów, jak również wszystkich parafian o dekorację domów, szczególnie na trasie procesji.

2) Zachęcamy dziewczynki, szczególnie pierwszokomunijne oraz w strojach bamberskich, do sypania kwiatków podczas procesji parafialnej. Próba sypania kwiatków - we wtorek 18 czerwca o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w procesji również chłopców pierwszokomunijnych w albach. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do sypania na procesjach od czwartku rano przez cały tydzień.

3) Zbiórka dla wszystkich ministrantów przed Bożym Ciałem we wtorek, 18 czerwca, o godz. 17.00.

4) W oktawie Bożego Ciała Msza św. o godz. 18.30, po niej nabożeństwo czerwcowe wraz z procesją. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11.00.

5) Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego w środę 19 czerwca o godz. 8.30.

6) Zapraszamy na ostatnią już przed wakacjami Noc Skupienia – w środę 19 czerwca o godz. 21.00.

7) Półkolonie Caritas ze względu na małą liczbę chętnych uczestników są odwołane. Wpłaty do odebrania w zakrystii.

8) Pielgrzymka do Medjugorie w terminie 17-27 lipca. Całkowity koszt 650 zł i 199 euro. Więcej szczegółów na plakacie.

9) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny. Można nabyć również książkę ks. Łukasza po każdej Mszy św.

10) W minionym czasie odeszli do Pana: Ś.P. Krystyna Szczepaniak i Piotr Świętek. Dobry Jezu, a nasz Panie…

OGŁOSZENIE MSZA ŚW. GODZ. 11.00:

11) We wtorek nie odbędzie się próba chórku.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 9 CZERWCA 2019 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1) Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy.

2) Dzisiaj w Katedrze Poznańskiej, o godz. 15.00, ks. Szymon Stułkowski przyjmie sakrę biskupią. Ojciec Święty Franciszek mianował Go Biskupem Pomocniczym Archidiecezji Poznańskiej i przydzielił mu stolicę tytularną Tabalta. Głównym konsekratorem będzie Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. Bezpośrednia relacja w TV Trwam.

3) Zapraszamy w czwartek 13 czerwca, na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 20.00, podczas której Słowo skieruje do nas ks. Robert Klemens, następnie różaniec i procesja wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Nabożeństwa fatimskie w tym roku są przygotowaniem nas przed peregrynacją Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej Parafii.

4) Dzisiaj, nasz były diakon - ks. Szymon Jakób odprawi w naszym kościele Mszę św. sekundycyjną o godz. 11.00.

5) Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.10.

6) Jutro (w poniedziałek), 10 czerwca, będziemy obchodzić święto NMP Matki Kościoła. Msze jak w święta zniesione – o godz. 8.00, 9.30 i 18.30. Tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne. Odpust na Świerczewie w parafii pw. NMP Matki Kościoła o godz. 18.30.

7) Zapraszamy na ostatnią już przed wakacjami Noc Skupienia – w środę 19 czerwca o godz. 21.00.

8) W czwartek 13 czerwca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana.

9) W czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. próba dla dzieci sypiących kwiatki – we wtorek 18 czerwca o godz. 17.30.

10) Zachęcamy do udziału w Pokutnym Marszu Różańcowym w niedzielę 16 czerwca. Początek, Mszą Święta o godz.12.30 w Kościele Bożego Ciała. Zakończenie około godz.16.00 w Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania u Ojców Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła. 11) W zeszłą niedzielę na cele remontowe zebraliśmy 5800 zł, a na Świątynię Opatrzności Bożej 401 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. 12) Przed kościołem zbiórka do puszek na Uczelnie Katolickie.

13) Półkolonie Caritas ze względu na małą liczbę chętnych uczestników są odwołane.

14) Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i coś słodkiego.

15) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny. Można nabyć również książkę ks. Łukasza po każdej Mszy św.

Ogłoszenie o godz. 11.00

16) Próba chórku we wtorek o godz. 17.00 w dolnej salce parafialnej.

17) Zachęcamy dzieci do udziału w spotkaniu Ogniska Misyjnego w Domu Sióstr Klawerianek przy ul. Dmowskiego 130 w sobotę o godz. 10.00.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26.05.2019 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1) Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Szymona Stułkowskiego, rektora Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, Biskupem Pomocniczym Archidiecezji Poznańskiej i przydzielił mu stolicę tytularną Tabalta. Wiadomość została przekazana przez Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w południe 24 maja. Ksiądz Szymon Stułkowski przyjmie sakrę biskupią w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 9 czerwca 2019 r., o godz. 15.00 w Katedrze Poznańskiej. Głównym konsekratorem będzie Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.

2) W sobotę, 1 czerwca o godz. 12.00 w Katedrze Poznańskiej, diakoni przyjmą Święcenia Kapłańskie. Wśród nich jest nasz diakon Szymon Jakób, oraz diakon Jakub Proch, który odbywał u nas praktyki jako kleryk. Ks. Neoprezbiter Szymon Jakób w niedzielę 9 czerwca odprawi o godz. 11.00 Mszę św. sekundycyjną, a o godz. 18.00 zaprasza na spotkanie w górnej salce parafialnej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3) W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wg siostry Łucji w sobotę po porannej Eucharystii. Ksiądz Łukasz odwiedzi chorych z Najświętszym Sakramentem w sobotę od rana, natomiast ks. Proboszcz w przyszłym tygodniu.

4) Nabożeństwa czerwcowe od soboty o godz. 18.10. Zachęcamy do uczestnictwa.

5) Zapraszamy na Eucharystię w 8. rocznicę Święceń Kapłańskich ks. Łukasza w poniedziałek 27 maja o godz. 13.00.

6) Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego rozpoczniemy w piątek, 31 maja. Będziemy ją odmawiać codziennie podczas nabożeństw majowego i czerwcowych aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

7) Wszystkich, którzy w miniony czwartek przyjęli Sakrament Bierzmowania, zapraszamy na wspólne świętowanie w czwartek 6 czerwca o godz. 19.15.

8) Błogosławieństwo dzieci jednorocznych z miesiąca maja dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 12.30.

9) Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca – składka przeznaczona będzie na cele remontowe.

10) Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka - dzisiaj na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Wspólne świętowanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12:15 w Archikatedrze. W programie przewidziano liczne koncerty, oraz wiele atrakcji skierowanych zwłaszcza do dzieci.

11) Zachęcamy do zapisów dzieci ze szkół podstawowych na Półkolonie Caritas w naszej parafii w terminie 1-5 lipca. Koszt 160 zł, za drugie i kolejne dziecko 110 zł. Zapisy i karty uczestnictwa w zakrystii. Przy zapisie wpłata 50 zł. Więcej informacji na plakacie.

12) Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i coś słodkiego.

13) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny. Można nabyć również książkę ks. Łukasza po każdej Mszy św.

14) W minionym czasie odszedł do Pana: Ś.P. Leon Witkowski. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Ogłoszenie o godz. 11.00

15) Próba chórku we wtorek o godz. 17.00 w dolnej salce parafialnej.

16) W sobotę spotkanie Ogniska Misyjnego nie odbędzie się.

Msze Św. i nabożeństwa

Msze Święte

Poniedziałek:8:0018:30
Wtorek:8:0018:30
Środa:8:0018:30
Czwartek:8:0018:30
Piątek:8:0018:30
Sobota:8:0018:30
Niedziela:8:00 9:30 11:00 12:30 15:00 18:30

Niedzielne specjalne Msze Św.
godz. 11:00 z udziałem dzieci
godz. 18:30 akademicka

więcej


Nabożeństwa po Mszach Świętych

Poniedziałek:
Wtorek:8:0018:00
Środa:
Czwartek:
Piątek:8:0018:30
Sobota:8:00
Niedziela:

Adoracja Najświętszego Sakramentu
Pon-Sob 8:30 - 18:30

więcej


Spowiedź Święta

w dni powszednie 30 minut przed każdą Mszą Świętą

więcej


Telewizja LUMEN

telewizja-lumen