23. NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 WRZEŚNIA 2019

1) Od dzisiaj będziemy przeżywać Misje Parafialne czyli tygodniowe rekolekcje. Prosimy Was o modlitwę i umartwienie w intencji Ojca rekolekcjonisty – o. Tomasza Borowskiego – Pallotyna - oraz o duchowe owoce. Z tyłu kościoła można zabrać plan Misji Parafialnych dla siebie i do rozdania dla sąsiadów. Bardzo zachęcamy do codziennego udziału.

2) Odpust w naszej parafii przypada w najbliższą sobotę, 14 września. Zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową o godz. 15.00 i na sumę odpustową o godz. 18.30. W ten dzień będzie można uzyskać odpust zupełny przy zachowaniu zwykłych warunków. Adoracja Krzyża w ten dzień do godz. 23.00.

3) Zachęcamy Was do wzięcia udziału w wydarzeniu „Polska pod Krzyżem” w sobotę 14 września. W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. Co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę we Włocławku na Lotnisku Kruszyn od godz. 9.00. Natomiast w Poznaniu spotkanie modlitewne odbędzie się pod Krzyżem Papieskim w Parku im. Jana Pawła II o godz. 21.00. W związku z tym wydarzeniem w naszym kościele będziemy modlić się i adorować Krzyż po wieczornej Eucharystii aż do godz. 23.00.

4) Witamy w naszej parafii diakona Dawida Wojdowskiego, który przez najbliższy rok będzie odbywał u nas praktykę duszpasterską. Życzymy mu wielu łask Bożych i owoców Ducha Świętego.

5) We wtorek, 10 września imieniny obchodzi ks. Łukasz Szymański. Życzymy Bożego błogosławieństwa i wielu sił na trud podejmowanej posługi w naszej parafii.

6) W piątek 13 września zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 20.00, następnie różaniec i procesja wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Nabożeństwa fatimskie w tym roku będą przygotowaniem nas przed peregrynacją Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej Parafii.

7) Osobom z Nieustannego Różańca przypominamy, że będziemy go odmawiać w ze środy na czwartek 12 września.

8) Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8-ych w środę 11 września po wieczornej Mszy św. w kościele oraz 25 września o godz. 18.00 w salce.

9) Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7-ych, w środę 18 września o godz. 18.00 w górnej salce.

10) Zapraszamy na Noc Skupienia, w środę 18 września w Kaplicy Adoracji. Rozpoczęcie o godz. 21.00 nieszporami, zakończenie o godz. 22.40.

11) W niedzielę, 15 września, przypada odpust w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej. Suma odpustowa o godz. 12.15.

12) 10 września, we wtorek, u Sióstr Klawerianek odbędzie się spotkanie misyjne. Rozpocznie je Msza św. o godz. 17.00 w intencji powołań zakonnych i misyjnych, której przewodniczył będzie o. Wojciech Grzymisławski, werbista. Na auli o. Wojciech podzieli się swoim doświadczeniem pracy misyjnej z Chile i Boliwii.

13) Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Lichenia w sobotę 28 września. Koszt 50 zł. Zapisy i szczegóły w zakrystii i biurze parafialnym.

14) W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na uczelnie i szkoły katolickie.

15) W minioną niedzielę na cele remontowe zebraliśmy 5360 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

16) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

17) W minionym czasie odeszli do Pana: Ś.P. Leszek Grzesiak i Stefan Szajek. Dobry Jezu a nasz Panie...

OGŁOSZENIA MSZA ŚW. GODZ. 11.00

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na próbę chórku we wtorek 10 września o godz. 17.00.

21. NIEDZIELA ZWYKŁA 25 SIERPNIA 2019

1) Od 8 do 14 września będziemy przeżywać Misje Parafialne czyli tygodniowe rekolekcje. Prosimy Was o modlitwę i umartwienie w intencji Ojca rekolekcjonisty oraz o duchowe owoce. Z tyłu kościoła można zabrać plan Misji Parafialnych dla siebie i do rozdania dla sąsiadów.

2) W przyszłą niedzielę przypada 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Msza Św. za Ojczyznę o godz. 9.30.

3) Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w uroczystościach Wielkiego Odpustu Narodzenia NMP w Tulcach, w przyszłą niedzielę. Z naszej Parafii organizowany jest wyjazd rowerami o godz. 9.00. Zbiórka przed zakrystią.

4) W poniedziałek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej.

5) 27 sierpnia przypada 34. rocznica śmierci śp. ks. kan. Józefa Jasińskiego. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji we wtorek o godz. 18.30. 6) Od przyszłej niedzieli wraca normalny porządek niedzielnych Mszy świętych: nie będzie już Eucharystii o godz. 20.30, tylko o godz. 15.00.

7) Od przyszłego poniedziałku, 2 września, można będzie zamawiać intencje mszalne na cały 2020 rok.

8) Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca – składka przeznaczona będzie na cele remontowe.

9) Błogosławieństwo dzieci jednorocznych z miesiąca sierpnia dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.30.

10) W minionym czasie na Szkoły Katolickie zebraliśmy 662 zł, a na Caritas Archidiecezjalną 545 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również za dary przyborów szkolnych złożonych na Białoruś

11) W wakacje adoracja Najświętszego Sakramentu trwa do godz. 22.00 (od poniedziałku do soboty, w czwartki do północy.

12) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

13) Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznej podróży, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.

14) W minionym czasie odeszła do Pana: Ś.P. Katarzyna Szymańska. Dobry Jezu a nasz Panie...

20. NIEDZIELA ZWYKŁA 18 SIERPNIA 2019

1) Od 8 do 14 września będziemy przeżywać rekolekcje parafialne. Prosimy Was o modlitwę w ich intencji.

2) Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w uroczystościach Wielkiego Odpustu Narodzenia NMP w Tulcach, w niedzielę 1 września. Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz. 12.00 pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Zdzisława Fortuniaka w intencji parafian i pielgrzymów.

3) W przyszłą niedzielę błogosławieństwo rocznych dzieci z miesiąca sierpnia.

4) Zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci na Białorusi organizowana jest przez Caritas Archidiecezjalną do dzisiaj. Można je przynosić do zakrystii.

5) W lipcu i sierpniu adoracja Najświętszego Sakramentu trwa do godz. 22.00 (od poniedziałku do soboty), w czwartki do północy.

6) W okresie wakacyjnym spowiedź w dni powszednie tylko przed Mszą św.

7) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

8) Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznej podróży, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.

9) W minionym czasie odszedł do Pana: Ś.P. Dominik Porzuckowiak. Dobry Jezu a nasz Panie...

19. NIEDZIELA ZWYKŁA 11 SIERPNIA 2019

1) Od 8 do 14 września będziemy przeżywać rekolekcje parafialne. Prosimy Was o modlitwę w ich intencji.

2) W czwartek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w każdą niedzielę w okresie wakacyjnym. Podczas każdej Mszy Św. będziemy święcić zioła i kwiaty. W tym dniu także zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

3) Zapraszamy we wtorek 13 sierpnia, na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 20.00, podczas której Słowo skieruje do nas ks. Robert Klemens, następnie różaniec i procesja wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Nabożeństwa fatimskie w tym roku są przygotowaniem nas przed peregrynacją Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej Parafii.

4) Osobom z Nieustannego Różańca przypominamy, że będziemy go odmawiać z niedzieli na poniedziałek 12 lipca.

5) Zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci na Białorusi organizowana jest przez Caritas Archidiecezjalną do 18 sierpnia. Można je przynosić do zakrystii bądź biura parafialnego.

6) W lipcu i sierpniu adoracja Najświętszego Sakramentu trwa do godz. 22.00 (od poniedziałku do soboty), w czwartki do północy.

7) W okresie wakacyjnym spowiedź w dni powszednie tylko przed Mszą św.

8) W minionym tygodniu na cele remontowe zebraliśmy 5900 zł. Bóg zapłać.

9) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

10) Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznej podróży, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.

11) W minionym czasie odeszli do Pana: Ś.P. Anna Zabłocka i Janusz Dominiczak. Dobry Jezu a nasz Panie...

17. NIEDZIELA ZWYKŁA 28 LIPCA 2019

1) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00. Nabożeństwo wg siostry Łucji w sobotę po porannej Eucharystii. Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych z Najświętszym Sakramentem w czwartek 1 sierpnia i piątek 2 sierpnia. Ks. Łukasz dopiero we wrześniu.

2) W czwartek rozpoczyna się sierpień – Episkopat Polski zachęca do abstynencji w tym miesiącu.

3) Od czwartku, 1 sierpnia, godz. 12.00, do piątku, 2 sierpnia, godz. 24.00, we wszystkich kościołach parafialnych można dostąpić dla siebie lub dla zmarłego jeden raz odpustu zupełnego Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie tegoż kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

4) Prosimy osobę, bądź osoby które zamówiły intencję na 13 września br o godz. 20.00 – o zgłoszenie się do zakrystii bądź do ks. Proboszcza.

5) W niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 15.00, są natomiast wieczorne Msze św. o godz. 18.30 i 20.30. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 17.00 do 18.30, oraz w czwartki i soboty od 9.30 do 12.00.

6) W lipcu i sierpniu adoracja Najświętszego Sakramentu trwa do godz. 22.00 (od poniedziałku do soboty), w czwartki do północy.

7) W okresie wakacyjnym spowiedź w dni powszednie tylko przed Mszą św.

8) Dzisiaj zbiórka do puszek na Caritas Parafialną.

9) Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca – składka przeznaczona będzie na cele remontowe.

10) Dziękujemy s. Anyzji za kilka lat pobytu w naszej parafii, a w szczególności za czas pracy w biurze parafialnym. Jednocześnie dziękujemy ks. Michałowi, który po powrocie do zdrowia – wraca do pracy w Chinach. Życzymy im Bożego błogosławieństwa i wielu łask.

11) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

12) Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznej podróży, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.

Msze Św. i nabożeństwa

Msze Święte

Poniedziałek:8:0018:30
Wtorek:8:0018:30
Środa:8:0018:30
Czwartek:8:0018:30
Piątek:8:0018:30
Sobota:8:0018:30
Niedziela:8:00 9:30 11:00 12:30 15:00 18:30

Niedzielne specjalne Msze Św.
godz. 11:00 z udziałem dzieci
godz. 18:30 akademicka

więcej


Nabożeństwa po Mszach Świętych

Poniedziałek:
Wtorek:8:0018:00
Środa:
Czwartek:
Piątek:8:0018:30
Sobota:8:00
Niedziela:

Adoracja Najświętszego Sakramentu
Pon-Sob 8:30 - 18:30

więcej


Spowiedź Święta

w dni powszednie 30 minut przed każdą Mszą Świętą

więcej


Telewizja LUMEN

telewizja-lumen