2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 MARCA 2019

1) Składamy serdeczne Bóg zapłać Przedstawicielom Rodzin z Syrii za podzielenie się z nami swoimi przeżyciami.

2) Ksiądz Arcybiskup dziękuje z całego serca wszystkim za wszelką modlitwę, jak również za każde dobre słowo, prosząc równocześnie o dalsze duchowe wsparcie jego posługi w Kościele.

3) Wyjazd Pielgrzymów do Częstochowy z noclegiem, w piątek 22 marca o godz. 13.00 sprzed kościoła. Koszt 150 zł. Natomiast Ci, którzy udają się na pielgrzymkę tylko w sobotę – wyjazd z piątku na sobotę 23 marca o godz. 3:00 rano – koszt 70 zł. Prosimy o jak najszybsze uzupełnienie danych i uregulowanie wpłat.

4) Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

5) We wtorek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza św. w intencji śp. ks. kan. Józefa Jasińskiego tego samego dnia o godz. 18.30.

6) Zapraszamy na Noc Skupienia, w środę 20 marca w Kaplicy Adoracji. Rozpoczęcie o godz. 21.00 nieszporami, zakończenie o godz. 22.40. Więcej informacji na plakatach.

7) W naszej Parafii odbędą się Wielkopostne Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne od 24 do 26 marca. Spotkania będzie prowadzić Pan Benon Wylegała. Więcej informacji na plakatach.

8) Zapraszamy na koncert pasyjny „Stała Matka Bolejąca”, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 24 marca o godz. 16.00. Więcej informacji na plakacie.

9) Wszystkich, którzy w odpowiednim czasie nie przystąpili do Sakramentu Bierzmowania, a chcieliby go przyjąć, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

10) Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00, u sióstr przy ul. Sielskiej o godz. 13.30. 11) Dzisiaj przed kościołem zbiórka na dzieło pomocy misjom „Ad Genetes”.

12) Z tyłu kościoła można nabyć Paschaliki na Stół Wielkanocny w cenie 7 zł. Zbiórka na świąteczne dla ubogich w niedzielę 31 marca.

13) W zeszłym tygodniu na Caritas Parafialną zebraliśmy 1001 zł. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

14) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

15) Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę czy herbatę.

16) W minionym czasie odeszły do Pana: Ś.P. Irena Ciachowska i Stanisława Rąbalska. Dobry Jezu, a nasz Panie…

OGŁOSZENIA GODZ. 11.00

17) Próba chórku dziecięcego we wtorek o godz. 17.00.

18) Zapraszamy dzieci w przyszłą sobotę 23 marca na zajęcia artystyczne o godz. 12.00 w górnej salce.

19) Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie Ogniska Misyjnego w Domu Ss. Klawerianek przy ul. Dmowskiego 130.

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 MARCA 2019

1) Składamy serdeczne Bóg zapłać Siostrom Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo za przybliżenie nam postaci bł. s. Marty Wieckiej.

2) Zapraszamy gorąco wszystkich Parafian w środę 13 marca na wieczorną Eucharystię połączoną z Wielbieniem przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Temat Wielbienia: „Wielbimy Boga w naszej prostocie serca”.

3) 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

4) W czwartek, 14 marca po wieczornej Mszy św. Pan Jacek Jelonek opowie o swojej pieszej pielgrzymce z Polski do Jerozolimy. Trwała kilka miesięcy, a jej celem była modlitwa o pokój na świecie. Zapraszamy serdecznie na tę prezentację ze zdjęciami.

5) Osobom z Nieustannego Różańca przypominamy, że będziemy go odmawiać z poniedziałku na wtorek, 12 marca.

6) Nasza Parafia od początku programu Rodzina – Rodzinie, wsparła 4 rodziny. W przyszłą sobotę, 16 marca, będzie możliwość spotkania się z przedstawicielami tych rodzin w Szkole Katolickiej przy ul. Głogowskiej 92, o godz. 15.00. Podzielą się swoimi przeżyciami. Zaprezentują również materiały filmowe. Będziemy ich także gościć w naszym kościele, w przyszłą niedzielę na niektórych Mszach św.

7) Zapraszamy na Noc Skupienia, w środę 20 marca w Kaplicy Adoracji. Rozpoczęcie o godz. 21.00 nieszporami, zakończenie o godz. 22.40. Więcej informacji na plakatach.

8) W naszej Parafii odbędą się Wielkopostne Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne od 24 do 26 marca. Spotkania będzie prowadzić Pan Benon Wylegała. Więcej informacji na plakatach.

9) Zapraszamy na koncert pasyjny „Stała Matka Bolejąca”, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 24 marca o godz. 16.00. Więcej informacji na plakacie.

10) Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy z okazji kolejnej rocznicy zawierzenia parafii Matce Bożej. Wyjazd 23 marca o godz. 3:00 rano – koszt 70 zł. Jest również możliwość wyjazdu z noclegiem (zostało tylko 10 miejsc) 22 marca o godz. 13:00. Nocleg pod Częstochową, koszt 150 zł. W cenę wliczona również kolacja i śniadanie. Osoby, które wybiorą opcję z noclegiem, wezmą udział w Apelu Jasnogórskim w piątek. Prosimy o jak najszybsze zapisy.

11) Wszystkich, którzy w odpowiednim czasie nie przystąpili do Sakramentu Bierzmowania, a chcieliby go przyjąć, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

12) Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00, u sióstr przy ul. Sielskiej o godz. 13.30.

13) Dzisiaj przed kościołem zbiórka na Caritas Parafialną. W przyszłą niedzielę zbiórka na dzieło pomocy misjom „Ad Genetes”.

14) W zeszłym tygodniu na cele remontowe zebraliśmy 6800 zł, a na Caritas Archidiecezjalną 765 zł. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

15) Rycerze Kolumba organizują bezpłatną naukę pływania dla dzieci w kwietniu i maju. Zapisy i więcej informacji w każdą niedzielę w kawiarence.

16) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

17) Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę czy herbatę. 18) W minionym czasie odeszli do Pana: Ś.P. Zofia Konieczna i Roman Dolczewski. Dobry Jezu, a nasz Panie… OGŁOSZENIA GODZ. 11.00

19) Próba chórku dziecięcego we wtorek o godz. 17.00.

20) Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie Ogniska Misyjnego w Domu Ss. Klawerianek przy ul. Dmowskiego 130.

8. NIEDZIELA ZWYKŁA 3 MARCA 2019

1) W środę, 6 marca, przypada Środa Popielcowa. Obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. Przed kościołem zbiórka na Caritas Archidiecezjalną. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.

2) Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00, u sióstr przy ul. Sielskiej o godz. 13.30.

3) W związku z Wielkim Postem przypominamy, że w czwartki w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu trwa do północy. O godz. 23.00 - Godzina Święta pod hasłem: „Nawet jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną”? Zachęcamy do uczestnictwa.

4) Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy na Mszę św. w sobotę, o godz. 8.00, połączoną z różańcem do Siedmiu Boleści.

5) Jak co roku, organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy z okazji kolejnej rocznicy zawierzenia parafii Matce Bożej. Wyjazd 23.03 o godz. 3:00 rano – koszt 70 zł. Jest również możliwość wyjazdu z noclegiem, 22.03 o godz. 13:00. Nocleg pod Częstochową, koszt 150 zł. W cenę wliczona również kolacja i śniadanie. Osoby, które wybiorą opcję z noclegiem, wezmą udział w Apelu Jasnogórskim w piątek. Prosimy o jak najszybsze zapisy.

6) Zapraszamy dzisiaj na Kaziuk Wileński w Poznaniu – Uroczystości ku czci św. Kazimierza Królewicza. W programie kiermasz, prelekcje i występy zespołów. Więcej informacji na plakacie.

7) Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na cele remontowe. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. 8) W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na Caritas Parafialną.

9) Rycerze Kolumba organizują bezpłatną naukę pływania dla dzieci w kwietniu i maju. Zapisy i więcej informacji w każdą niedzielę w kawiarence.

10) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

11) W minionym czasie odeszli do Pana: Ś.P. Krystyna Grycza i Marek Laufer. Dobry Jezu, a nasz Panie…

OGŁOSZENIA GODZ. 11.00

12) Próba chórku dziecięcego we wtorek o godz. 17.00.

13) Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie Ogniska Misyjnego w Domu Ss. Klawerianek przy ul. Dmowskiego 130.

7. NIEDZIELA ZWYKŁA 24 LUTEGO 2019

1) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00. Nabożeństwo wg siostry Łucji w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00. Ksiądz proboszcz odwiedzi chorych z Najświętszym Sakramentem w czwartek i piątek od rana, a ksiądz Łukasz w sobotę.

2) W każdy czwartek o godz. 17:00, zapraszamy do naszej kawiarenki na spotkania i dyskusje o życiu Kościoła oraz wierze.

3) W związku ze zbliżającym się Wielkim Postem przypominamy, że w czwartki w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu trwa do północy. O godz. 23.00 - Godzina Święta pod hasłem: „Nawet jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną”? Zachęcamy do uczestnictwa.

4) Jak co roku, organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy z okazji kolejnej rocznicy zawierzenia parafii Matce Bożej. Wyjazd 23.03 o godz. 3:00 rano – koszt 70 zł. Jest również możliwość wyjazdu z noclegiem, 22.03 o godz. 13:00. Nocleg pod Częstochową, koszt 150 zł. W cenę wliczona również kolacja i śniadanie. Osoby, które wybiorą opcję z noclegiem, wezmą udział w Apelu Jasnogórskim w piątek. Prosimy o jak najszybsze zapisy.

5) Rycerze Kolumba organizują bezpłatną naukę pływania dla dzieci w kwietniu i maju. Zapisy i więcej informacji w każdą niedzielę w kawiarence.

6) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

7) Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i coś słodkiego.

8) W minionym czasie odszedł do Pana: Ś.P. Bogdan Polacki. Dobry Jezu, a nasz Panie…

OGŁOSZENIA GODZ. 11.00

9) Próba chórku dziecięcego we wtorek o godz. 17.00.

10) Z racji pierwszego piątku miesiąca spotkanie Ogniska Misyjnego dla dzieci nie odbędzie się. Dzieci uczestniczą w Eucharystii pierwszopiątkowej.

4. NIEDZIELA ZWYKŁA 3 LUTEGO 2019

1) W pierwszy piątek 1 lutego rozpoczęto wielką modlitwę XVI Różańcowego Jerycha Miasta Poznania pod hasłem: „Z Maryją w nowe czasy”. U stóp Matki Bożej – w Cudy Wielmożnej Pani Poznania - poszczególne wspólnoty i dekanaty Kościoła Poznańskiego podjęły siedmiodobową modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji rodzin, Kościoła i naszej Ojczyzny. Codzienna Msza św. o godz. 24.00 jest sprawowana w intencjach osobistych. Napisane intencje można wkładać do wystawionej skarbonki. 5 lutego nasza Parafia będzie prowadzić modlitwę różańcową od godz. 16.00 do godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do indywidualnego udziału w „Różańcowym Jerychu”. Niech będzie to wyrazem naszego zaangażowania modlitewnego. Zakończenie „Różańcowego Jerycha” Miasta Poznania w czwartek, 8 lutego Mszą św. o godz. 12.00.

2) Poświęcenie gromnic dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj podczas Eucharystii o godz. 11.00.

3) Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w poniedziałek 4 lutego o godz. 19.30 w górnej salce.

4) W każdy czwartek o godz. 17:00, zapraszamy do naszej kawiarenki na spotkania i dyskusje o życiu Kościoła oraz wierze.

5) Zapraszamy dzieci na Zajęcia Artystyczne w sobotę 9 lutego o godz. 12.00 w górnej salce.

6) Próba chórku dziecięcego we wtorek o godz. 17.00.

7) Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania Ogniska Misyjnego w sobotę o godz. 10.00 u Ss. Klawerianek przy ul. Dmowskiego.

8) Dzisiaj składka przeznaczona jest na cele remontowe. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

9) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

10) Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i coś słodkiego.

11) W minionym czasie odeszli do Pana: Ś.P. Marian Kaczmarek, Anna Krajewska i Jadwiga Kubicka. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Msze Św. i nabożeństwa

Msze Święte

Poniedziałek:8:0018:30
Wtorek:8:0018:30
Środa:8:0018:30
Czwartek:8:0018:30
Piątek:8:0018:30
Sobota:8:0018:30
Niedziela:8:00 9:30 11:00 12:30 15:00 18:30

Niedzielne specjalne Msze Św.
godz. 11:00 z udziałem dzieci
godz. 18:30 akademicka

więcej


Nabożeństwa po Mszach Świętych

Poniedziałek:
Wtorek:8:0018:00
Środa:
Czwartek:
Piątek:8:0018:30
Sobota:8:00
Niedziela:

Adoracja Najświętszego Sakramentu
Pon-Sob 8:30 - 18:30

więcej


Spowiedź Święta

w dni powszednie 30 minut przed każdą Mszą Świętą

więcej


Telewizja LUMEN

telewizja-lumen