NIEDZIELA 13 STYCZNIA 2019 CHRZEST PAŃSKI

1) Dzisiaj przypada Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. W parafii Chrystusa Sługi Msza św. odpustowa o godz. 12.15.

2) W przyszłą niedzielę kazania głosić będzie ks. Michał Szlachciak – misjonarz z Bułgarii. Po każdej Mszy św. będzie zbierać ofiary na cele misyjne.

3) W piątek, 18 stycznia, zakończymy okres kolędowy. Pragniemy podziękować za gościnność, miłe przyjęcie, dobre słowo, otwartość serca i ofiary. Jeśli ktoś z różnych powodów nie przyjął księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie, a pragnie to uczynić - prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub biurze parafialnym.

4) Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza Babcie, Dziadków, Wnuków i całe Rodziny na Nabożeństwo Słowa, jasełka i wspólne kolędowanie w poniedziałek 21 stycznia 2019 roku, o godz. 18.00 w Katedrze w Poznaniu.

5) Zapraszamy na charytatywny koncert kolęd na rzecz Marianki, która ma tylko połowę serduszka – w niedzielę 20 stycznia o godz. 15.45 w naszym kościele.

6) Rycerze Kolumba proszą o pomoc w imieniu dwojga wolontariuszy wyjeżdżających do Etiopii. Potrzebne są wszelkiego rodzaju materiały opatrunkowe: gazy, bandaże, jałowe opatrunki, plastry, rękawiczki jednorazowe, itp. Prosimy przynosić je do kawiarenki w godz. od 18.00 do 19.30 przez cały tydzień.

7) Jutro rozpoczynają się w naszej parafii półkolonie. Codzienna zbiórka uczestników o godz. 9.00 przed zakrystią. Zakończenie ok godz. 15.00. Prosimy, aby dzieci były wyposażone w dwa bilety MPK na 40 minut. Wszystkich którzy nie dopełnili formalności prosimy o dokonanie tego najpóźniej w poniedziałek przy rozpoczęciu.

8) Prosimy rodziców, którzy zapisali dzieci na wyjazd do Kołobrzegu o dopełnienie formalności. Wyjazd 19 stycznia o godz. 8.00 przy Rynku Wildeckim od ul. Przemysłowej. W planie jest basen oraz sala gimnastyczna także prosimy o spakowanie dzieciom stroju kąpielowego i sportowego z butami na zmianę.

9) Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i słodkie co nieco.

10) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

11) W minionym czasie odeszły do Pana: Ś.P. Czesława Malewska i Zofia Brud. Dobry Jezu, a nasz Panie…

IV NIEDZIELA ADWENTU

1) Pasterka w naszym kościele jutro o północy. W kaplicy przy ul. Sielskiej o godz. 22.00.

2) Msze św. w pierwsze i drugie Święto Bożego Narodzenia jak w niedzielę.

3) W drugi dzień Świąt przypada święto św. Szczepana. Taca przeznaczona będzie na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie.

4) Msza św. w intencji osób, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego, oraz w intencji dzieci nienarodzonych i ich matek, będzie celebrowana we wtorek, 26 grudnia, o godz. 11.00

5) W drugi dzień Świąt, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego chórku dziecięcego. Serdecznie zapraszamy.

6) Rycerze Kolumba zapraszają w drugi dzień Świąt na Eucharystię o godz. 12.30, po której odbędzie się przemarsz na Cmentarz Górczyński, pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, aby oddać cześć poległym w 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego.

7) Duszpasterstwo Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej organizuje przemarsz z różańcem, początek o 11:00 pod Kościołem Karmelitów Bosych. O godz. 16.40 we wszystkich kościołach archidiecezji zabiją dzwony w setną rocznicę Powstania.

8) Zachęcamy wszystkich parafian do przyjęcia misyjnych kolędników w dniu 26 grudnia od godz. 15.00. Zebrane pieniądze będą przekazane dla dzieci z Burundi i Rwandy.

9) Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania przy żłóbku, które odbędą się w czwartek 27 grudnia i piątek 28 grudnia, o godz. 11.00.

10) Święto Świętych Młodzianków w piątek, 28 grudnia. Zapraszamy mamy z małymi dziećmi na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będzie uroczyste błogosławieństwo dzieci.

11) W najbliższy piątek rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Dokładny plan tegorocznej kolędy wywieszony jest w gablocie oraz wyłożony pod chórem. Kolędę zaczynamy: od poniedziałku do piątku o godz. 15:30, a w sobotę i niedzielę o godz. 14:30. Prosimy o przygotowanie wody święconej i krzyża.

12) Mieszkańców bloków prosimy o wywieszenie w bloku daty i godziny kolędy.

13) Uroczystość Świętej Rodziny przypada w przyszłą niedzielę, 30 grudnia. Suma odpustowa w parafii na os. Kopernika zostanie odprawiona o godz. 12.30.

14) Msza św. połączona z nabożeństwem na zakończenie roku kalendarzowego w przyszły poniedziałek, 31 grudnia, o godz. 17.00. Nie będzie w tym dniu Eucharystii o godz. 18.30.

15) Błogosławieństwo dzieci, które w miesiącu grudniu obchodzą pierwsze urodziny, w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30.

16) Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje dla dzieci półkolonie w naszej parafii w terminie 14-18 stycznia. Liczba miejsc ograniczona do 48 osób. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia br. Koszt 150 zł, wpłata przy zapisach 50 zł. Program półkolonii wywieszony w gablocie.

17) Przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej jest również organizowany wyjazd na ferie do Kołobrzegu w terminie 19-23 stycznia. Liczba miejsc ograniczona do 48 osób. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia br. Koszt 300 zł, wpłata przy zapisach 100 zł. Szczegóły wywieszone w gablocie.

18) Otrzymaliśmy zgodę z Urzędu Miasta z Wydziału Ochrony Środowiska na wycięcie niektórych drzew przy kościele i plebanii. Zgodnie z decyzją będą nowe nasadzenia.

19) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

20) Kawiarenka parafialna jak i Caritas Parafialna nieczynna do 6 stycznia włącznie.

21) Można nabywać opłatki na stół wigilijny.

22) W zakrystii można nabyć bilety na koncert „Betlejem w Poznaniu”, który odbędzie się 9 stycznia w poznańskiej Arenie o godz. 19.00. Wystąpią między innymi: Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Mate.O czy Józef Broda. Cena biletu w zależności od sektora – 50, 60 lub 80 zł.

23) W minionym czasie odeszli do Pana: Pelagia Bartkowiak i Henryk Kałużny. Dobry Jezu a nasz Panie...

III NIEDZIELA ADWENTU OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1) Zapraszamy na roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 6.15. Roraty zakończymy w piątek 21 grudnia.

2) Spowiedź przed świętami w czwartek od godz. 17.00, piątek i sobotę od godz. 16.00. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę, a zwłaszcza na przyszłą niedzielę czy poniedziałek.

3) Caritas Archidiecezji Poznańskiej serdecznie zaprasza osoby chore, niepełnosprawne oraz posługujące chorym na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się dzisiaj w kościele Matki Bożej Bolesnej w Poznaniu. Rozpocznie się ono mszą św. o godz. 13:30, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Zdzisław Fortuniak. Po niej, jak co roku, spotkanie w sali Domu Parafialnego.

4) Otrzymaliśmy zgodę z Urzędu Miasta z Wydziału Ochrony Środowiska na wycięcie niektórych drzew przy kościele i plebanii. Zgodnie z decyzją będą nowe nasadzenia.

5) Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie misyjne w sobotę 22 grudnia o godz.10.00 do domu Ss. Klawerianek przy ul. Dmowskiego 130.

6) Tradycyjnie już, zachęcamy wszystkich parafian do przyjęcia misyjnych kolędników w dniu 26 grudnia od godz. 15.00. Zebrane pieniądze będą przekazane dla dzieci z Burundi i Rwandy. Chętnych na przyjęcie misyjnych kolędników i wsparcie misji, prosimy o zapisywanie się u s. Barbary i w zakrystii najpóźniej do 24 grudnia. Dzieci zaprezentują się również w niedzielę 6 stycznia podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30.

7) Można nabywać opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny (duże – 13 zł, małe – 6 zł).

8) W zakrystii można nabyć bilety na koncert „Betlejem w Poznaniu”, który odbędzie się 9 stycznia w poznańskiej Arenie o godz. 19.00. Wystąpią między innymi: Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Mate.O czy Józef Broda. Cena biletu w zależności od sektora – 50, 60 lub 80 zł.

9) W zeszłym tygodniu na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie zebrano 1335 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

10) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

11) Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i coś słodkiego.

Ogłoszenie o godz. 11.00 1) Próba chórku we wtorek o godz. 17.00 w dolnej salce parafialnej.

II NIEDZIELA ADWENTU OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1) Zapraszamy na roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 6.15. We wtorki i czwartki poranne roraty będą w języku łacińskim.

2) W środę 12 grudnia ks. Grzegorz obchodzi swoje imieniny. Życzymy obfitości Bożych łask.

3) Osobom z Nieustannego Różańca przypominamy, że będziemy go odmawiać z 11 na 12 grudnia.

4) Również w środę zapraszamy na Mszę Świętą połączoną z wielbieniem, o godz. 18.30.

5) W czwartek 13 grudnia o godz. 18.00 odmówimy różaniec.

6) Przedświąteczny obchód chorych: ks. Proboszcz 13 i 14 grudnia, ks. Łukasz 15 grudnia.

7) Spotkanie Róży Rodziców w sobotę 15 grudnia o godz 11:30. Serdecznie zapraszamy.

8) Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie misyjne w sobotę 15 grudnia o godz.10.00 do domu Ss. Klawerianek przy ul. Dmowskiego 130.

9) Tradycyjnie już, zachęcamy wszystkich parafian do przyjęcia misyjnych kolędników w dniu 26 grudnia od godz.15.00. Zebrane pieniądze będą przekazane dla dzieci z Burundi i Rwandy. Chętnych na przyjęcie misyjnych kolędników i wsparcie misji, prosimy o zapisywanie się u s. Barbary i w zakrystii najpóźniej do 24 grudnia.

10) Można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas na stół wigilijny (duże – 13 zł, małe – 6 zł).

11) Dziś zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi w potrzebie.

12) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

13) Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i coś słodkiego.

Ogłoszenie o godz. 11.00

1) Próba chórku we wtorek o godz. 17.00 w dolnej salce parafialnej.

NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1) Za tydzień przypada I niedziela Adwentu. Roraty rozpoczniemy 3 grudnia: - dla dzieci - od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 - dla młodzieży i dorosłych - od poniedziałku do piątku o godz. 6.15. W okresie Adwentu nie będzie celebrowanej Mszy św. o godz. 8.00 od poniedziałku do piątku.

2) W piątek śp. ks. Prałat Andrzej Czerniak obchodziłby imieniny. Msza św. w jego intencji w 11. rocz. śm. w sobotę, 1 grudnia, o godz. 18.30.

3) W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo wg Siostry Łucji.

4) Błogosławieństwo dzieci jednorocznych z miesiąca listopada dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.30.

5) Jak co roku, od 29 listopada do 2 grudnia w godzinach od 12.00 do 19.30 można przynosić dary dla rodaków na Wileńszczyźnie. Prosimy przynosić tylko słodycze (głównie czekolady), trwałą żywność, środki czystości, książki, zabawki, pluszaki i przybory szkolne.

6) Można nabywać już opłatki na stół wigilijny. Siostry Służebniczki będą rozprowadzać opłatki wigilijne za wiaduktem od soboty, 1 grudnia.

7) Od przyszłej niedzieli będzie można także nabywać świece Caritas na stół wigilijny (duże – 13 zł, małe – 6 zł).

8) Prosimy o przynoszenie zabranych już Tytek Charytatywnych. Można je wypełnić artykułami spożywczymi oraz chemicznymi aby w ten sposób wspomóc ubogich.

9) Dzisiaj przed kościołem zbiórka na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu.

10) Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca – składka przeznaczona będzie na cele remontowe.

11) Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Ze stolika można też zabrać informator parafialny.

12) Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, herbatę i coś słodkiego.

13) W minionym czasie odeszli do Pana: Ś.P. Maria Wójcicka i Czesław Rychlewicz. Dobry Jezu, a nasz Panie… Ogłoszenie o godz. 11.00

14) Próba chórku we wtorek o godz. 17.00 w dolnej salce parafialnej.

15) Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie misyjne w sobotę 1 grudnia o godz.10.00 do domu Ss. Klawerianek przy ul. Dmowskiego 130.

Msze Św. i nabożeństwa

Msze Święte

Poniedziałek:8:0018:30
Wtorek:8:0018:30
Środa:8:0018:30
Czwartek:8:0018:30
Piątek:8:0018:30
Sobota:8:0018:30
Niedziela:8:00 9:30 11:00 12:30 15:00 18:30

Niedzielne specjalne Msze Św.
godz. 11:00 z udziałem dzieci
godz. 18:30 akademicka

więcej


Nabożeństwa po Mszach Świętych

Poniedziałek:
Wtorek:8:0018:00
Środa:
Czwartek:
Piątek:8:0018:30
Sobota:8:00
Niedziela:

Adoracja Najświętszego Sakramentu
Pon-Sob 8:30 - 18:30

więcej


Spowiedź Święta

w dni powszednie 30 minut przed każdą Mszą Świętą

więcej


Telewizja LUMEN

telewizja-lumen