"Kiedy tworzyłem i rozwijałem Domino's Pizza przez 38 lat, moje pragnienie szerzenia wiary [katolickiej] również rosło." 

Thomas Monaghan przeznaczył na filantropię katolicką setki milionów dolarów amerykańskich

Niedawno w naszej parafii powstała nowa grupa, która za swój cel przewodni obrała inspirowanie liderów biznesu do budowania i rozwijania wybitnego życia zawodowego na podstawie osobistej relacji z Jezusem Chrystusem. Misja ta została zaakceptowana przez ks. proboszcza Sławomira Baraniaka i do dnia dzisiejszego klub rozwinął się, mając za sobą już kilka, cieszących się sporym zainteresowaniem, spotkań.

Dowiedz się jak być drapieżną owcą!

Kolejne spotkanie odbędzie się 19. września 2011 roku. Najprawdopodobniej duża międzynarodowa firma przeprowadzi dla nas szkolenie z zakresu ustalania celów. Witryna internetowa Katolickiego Klubu Biznesu znajduje się pod adresem www.cbcp.pl, na której zamieszczane będą informacje o samym klubie, terminach kolejnych spotkań i bieżących wydarzeniach.

Katolicki Klub Biznes powstał z inicjatywy dwóch absolwentów poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego: Macieja Łobzy (obecnie doktorant, prowadzi zajęcia z Finansów Międzynarodowych Przedsiębiorstw) i Romana Guzka. Nie udałoby siię to jednak bez wsparcia Karen Walker, założycielki i dyrektor Catholic Business Journal oraz ks. proboszcza Sławomira Baraniaka. Spotkania odbywają się zazwyczaj raz w  miesiącu, obecnie w Cafe Misja (www.kawiarnia-poznan.pl). Uczestnicy spotkań rozprawiają na temat relacji z Jezusem, motywacji, osobistego rozwoju i wielu innych.

Na nasze spotkania zapraszamy gości specjalnych, najczęściej przedsiębiorców, będących jednocześnie zaangażowanymi katolikami. Mieliśmy przyjemność gościć takie osoby jak dr Katarzyna Appelt, prof. dr hab. Bohdan Gruchman, Kyutaro Hashimoto, Wojciech Nowicki, Jan Lech Skowera, Maciej Sowa oraz pastor Piotr Wisełka. KKB, tak jak kilkanaście amerykańskich klubów o podobnych celach, jest zrzeszony z Catholic Business Journal - internetowym dziennikiem służącym katolickim przedsiębiorcom. Jego strona internetowa (www.catholicbusinessjournal.biz) jest w pełni prowadzona w języku angielskim, jednak można na niej przeczytać m.in. krótki wywiad z odbywającym tam staż Maciejem Łobzą.

Reprezentacja klubu planuje wyjazd do Księstwa Liechtenstein (www.liechtenstein.li) na obchody święta narodowego 15. sierpnia 2011. Ten mały alpejski kraj jest jednym z najbogatszych krajów na świecie. Słynie m. in. z silnego sektora finansowego, dużego wsparcia dla biznesu oraz stabilności politycznej. Jednak prawdziwe bogactwo tego pięknego kraju opiera się na przywiązaniu do wartości chrześcijańskich. Wiara katolicka odgrywa szczególną rolę w Księstwie Liechtenstein. Językiem urzędowym jest j. niemiecki.

Klub jest inicjatywą świecką. Naszym opiekunem duchowym jest ks. proboszcz Sławomir Baraniak. Docelowo KKB ma zostać podniesiony do poziomu diecezjalnego i mieć swojego kapelana.

W celu uzyskania dalszych informacji oraz rezerwacji miejsc na kolejne spotkania, napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przykłady funkcjonujących grup katolickich biznesmenów czerpiemy zarówno z kraju, jak i zza granicy:

W POLSCE

Polska Konfederacja Katolickich Przedsiębiorców (www.katoliccy.eu)

Duszpasterstwo Talent (www.duszpasterstwotalent.pl/)

Polskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców (www.pschp.pl)

Legatus Polska (www.legatus.org/chapter/poland)

MIĘDZYNARODOWE

International Christian Union of Business Executives (www.uniapac.org)

ZA GRANICĄ

SINGAPUR

Catholic Business Network Singapore (http://cbn-singapore.com/)

STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI

Legatus (www.legatus.org)

The Catholic Professional & Business Clubs (www.cpbclubs.org)

Catholics@Work (www.catholicsatwork.org)

TAJLANDIA

Catholic Business Executives Group (www.thaicatholicbiz.com)

 

Victoria in Deo

www.pschp.pl/
Udostępnij

Msze Św. i nabożeństwa

Msze Święte

Poniedziałek:8:0018:30
Wtorek:8:0018:30
Środa:8:0018:30
Czwartek:8:0018:30
Piątek:8:0018:30
Sobota:8:0018:30
Niedziela:8:00 9:30 11:00 12:30 15:00 18:30

Niedzielne specjalne Msze Św.
godz. 11:00 z udziałem dzieci
godz. 18:30 akademicka

więcej


Nabożeństwa po Mszach Świętych

Poniedziałek:
Wtorek:8:0018:00
Środa:
Czwartek:
Piątek:8:0018:30
Sobota:8:00
Niedziela:

Adoracja Najświętszego Sakramentu
Pon-Sob 8:30 - 18:30

więcej


Spowiedź Święta

w dni powszednie 30 minut przed każdą Mszą Świętą

więcej


Telewizja LUMEN

telewizja-lumen